inspiRamki #3

By | 14:12:00 2 comments

Dziś kolejna porcja ciekawych aranżacji i ekspozycji dekoracji ściennych, zdjęć, plakatów czy obrazów.


Na początek lekka egzotyka - ramki, dużo, bardzo dużo ramek lecz bez zawartości. Pomysł ciekawy, odważny ale do zrobienia na dużych metrażach - w małych pomieszczenia będzie za bardzo przytłaczający. Zwróćcie uwagę na staranne rozplanowanie ramek w pionie. Oddzielnie praktycznie nic nie przedstawiają ale w grupie mają moc :-)

Numer z wieszakami też oryginalny - warunek jeden wydruk musi być sztywny lub czymś podklejony. Inaczej będzie się wywijać a to zbyt estetycznie nie wygląda.

Dodatkowy efekt trójwymiaru można uzyskać poprzez nałożenie jednej ramki na drugą. Warto jednak uważać by nie przesadzić z ilością ramek i rozsądnie wybrać jak dużo przysłonić aby nie zasłonić.

I kolejna podwieszana instalacja. Czasem można użyć rur ciepłowniczych których to czasem jest nadmiar w niektórych mieszkaniach ;-)

Zamiast podwieszania na rurach czy gzymsach można pokusić się o zastosowanie rurek FINTORP z Ikea ale chyba bez stosowania takiej symetrii. Dziwnie to wygląda, jak ściana mauzoleum albo coś ;-)

Pomysł do biura gdzie można pomieszać dekorację z instalacją użytkową. Sugeruję by znaleźć ciekawe podkładki bo te typowe do dostania w marketach wyglądają dość tandetnie - widziałem kiedyś w biurze rachunkowym (masakra ;)).

Bardziej wymagająca instalacja - fragment płyty meblowej lub regipsowej a na tym półki z ramkami. Dla zwiększenia kontrastu warto zadbać o to, by kolor instalacji zdecydowanie różnił się od ściany na której stoi. W planach mam by wykorzystać do tej funkcji stare drzwi z szopy ale jeszcze nie wymyśliłem rozwiązania na to, by ganiające się koty mi tego nie wywróciły ;-)

Podwieszenie ramek na metalowych linkach na całej szerokości łóżka. Z pomocą jak zawsze przyjdzie Ikea która w swojej ofercie ma linkę z żabkami do wieszania zasłon - DEKA. Zamiast ramek można zostawić klipsiki i zawiesić same wydruki (podobnie jak wcześniej, odpowiednio usztywnione).

Nowszy post Starszy post Strona główna

2 komentarze:

  1. Pomysł z wieszakami strasznie mi się podoba, jak dla mnie numer jeden:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniałe pomysły! Bardzo ciekawy i przydatny post :)

    OdpowiedzUsuń